
D. U. K.
Čia rasite mūsų klinikos specialistų atsakymus į dažniausiai mums užduodamus klausimus.
Dantų plombavimas
Jūsų užduodami klausimai
Sužinokite atsakymus į dažniausiai pacientų užduodamus klausimus apie dantų plombavimą
Ar dantų plombavimas yra skausminga procedūra?
Dantų plombavimas nėra skausmingas. Prieš plombuojant dantį, reikia išvalyti ėduonies pažeistus danties audinius. kuo didesnis pažeidimas ir valoma ertmė, tuo danties jautrumas gali būti didesnis, todėl, prieš pradedant gydymą, dažnai atliekamas nuskausminimas, kad pacientas nejaustų diskomforto.
Ar genetika turi įtakos dantų ėduonies atsiradimui?
Ėduonis formuojasi, kai dėl susidariusių apnašų ir bakterijų yra ardomas danties emalis ir dentinas. Emalio ir dentino atsparumas priklauso nuo daug veiksnių- mitybos, sisteminių ir genetinių ligų, burnos higienos įpročių ir kitų priežasčių. Jeigu paciento mityba yra nepilnavertė, gausi greitųjų angliavandenių, yra vitaminų ir mineralų stoka, retai ir/ar nekokybiškai valomi dantys, susidaro dantų apnašos, gali padidėti patogeninių bakterijų atsparumas, atsiranda ėduonis. Net ir neturint genetinių ligų, svarbu tinkamas gyvenimo būdas, asmeninė burnos higiena, reguliarios profesionalios burnos higienos procedūros.
Ar plombos yra ilgaamžės?
Plombų ilgaamžiškumas priklauso nuo keleto veiksnių.Plombavimas turi būti atliekamas ypač preciziškai. Tam, kad plomnba būtų ilgaamžė, plombuojant dantis turi būti saugomas nuo seilių, plomba sluoksniuojama nedideliais kiekiais, poliruojama, dantis tinkamai įtraukiamas į sąkandį. Dar vienas svarbus aspektas – paciento burnos higienos įpročiai. Taisyklingai valant dantis ir reguliariai atliekant profesionalią burnos higieną, plombuoti dantys apsaugomi nuo antrinio ėduonies susidarymo.
Kodėl skiriasi dantų plombavimo kainos?
Kaina gali skirtis dėl keleto priežasčių. Dėl atstatymo sudėtingumo ir defekto dydžio, dėl naudojamų pagalbinių priemonių, kaip koferdamo sistema, siekiant izoliuoti gydomą dantį nuo seilių patekimo, danties nervą apsaugančių medžiagų naudojimas esant labai gilioms ertmėms ir esant poreikiui dengti ertmės dugną, mikroskopo naudojimas siekiant itin kruopščiai ir tiksliai atstatyti danties anatomiją. Kainas rasite čia.
Profesionali burnos higiena
Jūsų užduodami klausimai
Sužinokite atsakymus į dažniausiai pacientų užduodamus klausimus apie profesionalią burnos higieną
Kaip dažnai reikia atlikti profesionalią burnos higieną?
Prieš pradedant bet kokį odontologinį gydymą, pirmiausia turėtų būti atliekama profesionali burnos higiena., o tik po to visos kitos procedūros: dantų gydymas, ortodontija, chirurgija, protezavimas.
Kaip profilaktinė procedūra turintiems sveikus dantis ir burnos ertmę – 1-2 kartus per metus.
Sergant dantenų ir apydančio ligomis, cukriniu diabetu ir kt. ligomis, negalią turintiems žmonėms, ortodontinio gydymo metu, turinties dantų implantus, protezuotus dantis rekomenduojama atlikti dažniau, dažnį nurodo burnos higienistas arba gydytojas.
Ar burnos higiena yra skausminga procedūra?
Procedūra nėra skausminga. Jeigu žmogus skundžiasi padidėjusiu dantų jautrumu, galimas nuskausminimas. Po burnos higienos atsiradusio jautrumo mažinimui galimos įvairios fluoro aplikacijos.
Dantų balinimas
Jūsų užduodami klausimai
Sužinokite atsakymus į dažniausiai pacientų užduodamus klausimus apie dantų balinimą
Ar galima valgyti po balinimo procedūros?
Valgyti galima, tačiau artimiausias 24 valandas griežtai negalima dažančių maisto produktų (pvz., burokėlių, morkų, kavos, juodos ar žalios arbatos, granatų sulčių, mėlynių ir t. t.). Taip pat tokių produktų reikėtų vengti dar 2 savaites po balinimo.
Ar balinimas nekenkia?
Jeigu dantų balinimas atliekamas teisingai ir saikingai, tai yra visiškai saugi procedūra. Atlikti moksliniai tyrimai įrodė, kad esant saikingam balinimui (1–2 kartus per metus), danties audiniuose struktūrinių pokyčių po balinimo nepastebima.
Kiek laiko išlieka balinimo efektas?
Rezultatas priklauso nuo mitybos ir žalingų įpročių. Jeigu vartojama daug dažančių maisto produktų arba rūkoma, rezultatas bus trumpesnis.
Ar balinimo procedūra skausminga?
Ne, nėra. Tačiau esant padidėjusiam dantų jautrumui, balinimas sustabdomas atliekamas nuskausminimas.
Dantų protezavimas
Jūsų užduodami klausimai
Sužinokite atsakymus į dažniausiai pacientų užduodamus klausimus apie dantų protezavimą
Kiek kainuoja dantų protezai?
Preliminarų procedūrų planą ir kainą aptariame pirmos konsultacijos metu. Esant poreikiui, paslaugas suteikiame išsimokėtinai. Daugiau informacijos apie tai rasite čia.
Kuo unikalus SANA klinikoje atliekamas dantų protezavimas?
Gydytojas Domantas Girskis kartu su visa gydytojų specialistų komanda procedūras atlieka nuo pradinės konsultacijos iki galutinio protezavimo. Taip užtikriname sklandų gydymo plano vykdymą ir su pacientu kuriame ilgalaikį ryšį. Gydymui Pasitelkiame skaitmenines technologijas. Taip sumažinamas vizitų ir operacijų skaičius, o dantų atstatymas tampa greitesnis bei efektyvesnis, neprarandant kokybės.
Iš kokių medžiagų gaminami dantų vainikėliai?
Tiek dantų vainikėliai, tiek kitos konservatyvesnės dantų restauracijos, tokios kaip laminatės ar užklotai dažniausia gaminamos iš keraminių masių. Šiuolaikinės keramikos savo biologinėmis, optinėmis, cheminėmis ir fizikinėmis savybėmis yra panašiausios į natūralų danties emalį, todėl tai yra pirmo pasirinkimo medžiaga.
Kaip prižiūrėti dantis atlikus dantų protezavimą?
Fiksuotus protezus, dantų vainikėlius rekomenduojama prižiūrėti taip pat kaip ir natūralius dantis naudojant dantų šepetėlį, tarpdančių šepetėlius bei burnos irigatorių.
Ar galiu pasinaudoti valstybinių ligonių kasų kompensacija protezavimui?
Už odontologijos klinikoje “SANA” suteiktas protezavimo paslaugas galite gauti kompensaciją, nes esame pasirašę sutartį su Teritorine ligonių kasa (TLK). Šiuo metu galioja nustatyta dantų protezavimo paslaugų teikimo ir išlaidų kompensavimo iš Privalomojo sveikatos draudimo fondo (PSDF) biudžeto tvarka. Daugiau apie kompensacijos sąlygas skaitykite ČIA.
Dantų implantacija
Jūsų užduodami klausimai
Sužinokite atsakymus į dažniausiai pacientų užduodamus klausimus apie dantų implantaciją
Ar skausminga dantų implantacija?
Dantų implantacija atliekama vietinėje nejautroje ir yra visiškai neskausminga. Po implantacijos skiriami vaistai malšinantys skausmą, todėl nemalonių pojūčių po operacijos nėra arba yra minimalūs.
Kiek kainuoja dantų implantacija?
Dantų implantacijos kaina priklauso nuo dantų implantų skaičiaus, būsimo gydymo apimties, taip pat nuo to, ar bus reikalingas kaulo priauginimas. Visą išsamią informaciją Jums suteiksime pirmos konsultacijos metu. Kainas rasite čia.
Ką reikia žinoti ruošiantis dantų implantacijai?
Atvykdamas dantų implantacijos operacijai pacientas turi nesloguoti, nesirgti peršalimo ar kvėpavimo takų infekcinėmis ligomis. Jeigu pastoviai vartojami vaistai ar pacientas turi sisteminių ligų, visą informaciją būtina pateikti gydytojui konsultacijos metu. Esant poreikiui gydytojas Jus nukreips papildomiems tyrimams ar patars kelioms dienoms koreguoti vartojamų vaistų režimą.
Kokio amžiaus žmonėms galima atlikti dantų implantaciją?
Dantų implantacija atliekama pacientams, kurių žandikaulio kaulas jau susiformavęs ir jame nevyksta augimo procesai. Paprastai tai atliekama nuo 18 metų amžiaus. Implantavimo galimybę apsprendžia ne paciento amžius, o sveikatos būklė ir gretutinės ligos.
Ar galima iš karto po danties pašalinimo įdėti implantą?
Priklausomai nuo raunamo danties, ryšio su anatominėmis struktūromis, gretimų audinių būklės, išrauto danties alveolės ypatybių, gali būti, kad į išrauto danties vietą iškart (vienmomentiškai) sriegiamas implantas.
Ar gali neprigyti dantų implantas?
Neprigijęs danties implantas pasitaiko ypač retai. Mūsų klinikoje naudojamų implantų prigijimo rodikliai siekia 99 proc. Neprigijus implantui, šis yra išimamas ir sugijus žaizdai pakeičiamas nauju. Reimplantacija pacientui papildomai nekainuoja.
Ar ilgai tarnauja įdėtas implantas?
Implantų ir protezų ilgaamžiškumą lemia paciento asmeninė burnos higiena, reguliarūs profilaktiniai lankymaisi pas gyd. odontologą bei būtinybė reguliariai lankytis pas burnos higienos specialistą.
Visų dantų atkūrimas
All on 4
Jūsų užduodami klausimai
Sužinokite atsakymus į dažniausiai pacientų užduodamus klausimus apie visų dantų atkūrimą
Ar "All On 4" procedūra man tinka?
„All On 4” yra tinkama daugumai pacientų, netekusių daugelio ar visų dantų. Tačiau, norint nustatyti ar ši procedūra Jums tinka, reikalinga gydytojo burnos chirurgo konsultacija.
Ar "All On 4" procedūra skausminga?
„All On 4” procedūra, kaip ir bet kuri kita chirurginė procedūra, gali sukelti tam tikrą diskomfortą, tačiau skausmas dažniausiai yra nejaučiamas – valdomas vaistais.
Kiek laiko trunka "All On 4" procedūra?
Pati chirurginė procedūra paprastai trunka iki 4 valandų. Paciento patogumui darome pertraukas, o rūpestingas personalas rūpinasi, kad visos procedūros metu jaustumėtės komfortiškai ir saugiai.
Kiek laiko trunka gijimo laikotarpis?
Pirminis gijimo laikotarpis trunka apie 1-2 savaites, tačiau visiškas implantų prigijimas gali užtrukti 3-6 mėnesius.
Kiek laiko tarnaus "All On 4" implantai?
Tinkamai prižiūrimi dantų implantai gali tarnauti visą gyvenimą. Reikalingi reguliarūs profilaktiniai vizitai pas odontologą ir tinkama burnos higiena.
Dantų tiesinimas kapomis
Jūsų užduodami klausimai
Sužinokite atsakymus į dažniausiai pacientų užduodamus klausimus apie dantų tiesinimą kapomis
Ar dantų tiesinimo kapas matys kiti?
Dantų tiesinimo kapos – tai plonos, skaidrios plastmasinės kapos, kurios dėl savo estetinių savybių dažnai dar vadinamos “nematoma ortodontija”. Kapos yra praktiškai nepastebimos ir itin patogios pacientui, nekeičiančios jo kasdienių įpročių.
Ar galiu valgant ar miegant išsiimti dantų kapas?
cDantų tiesinimo ortodontinėmis kapomis rezultatas priklauso nuo jų nešiojimo. Rekomenduojama kapas nešioti mažiausiai 22 valandas per parą ir nusiimti jas tik valgant bei valant dantis. Miego metu kapos turi likti ant dantų.
Ar skausminga nešioti kapas?
tDantų tiesinimas skaidriomis kapomis nėra skausmingas, tačiau, užsidėjus naują kapą ir aktyvavus sistemą, keletą dienų gali būti juntamas dantų veržimas ar dantenų maudimas, kuris po kurio laiko nuslopsta ir toliau dantys juda be skausmo. Kiekvienas pacientas, priklausomai nuo savo dantų padėties ir organizmo ypatybių, gali jausti skirtingo stiprumo diskomfortą.
Kokia yra dantų tiesinimo kapomis gydymo trukmė?
aGydymas kapomis kai kuriais atvejais trunka trumpiau nei gydymas breketais, tačiau gydymo trukmę lemia atvejo sudėtingumas, individualus dantų judėjimo greitis bei paciento bendradarbiavimas nešiojant kapas. Kapos turi būti nešiojamos visą parą, išsiimant jas tik valgant ir valant dantis. Atsakingas kapų nešiojimas yra būtinybė, lemianti gerus rezultatus ir sėkmingą gydymą.
Dažniausiai dantų tiesinimas kapomis trunka apie 1 – 3 metus, tačiau jis gali būti ilgesnis arba trumpesnis, priklausomai nuo atvejo sudėtingumo, paciento amžiaus, kaulo struktūros, dantų šaknų formos, paciento bendradarbiavimo bei individualaus dantų judėjimo greičio.
Kokia yra dantų tiesinimo kapomis amžiaus grupė?
Kapomis dažniausiai gydomi suaugę pacientai ir vyresni vaikai, kurie yra motyvuoti atsakingai nešioti kapas pagal gydytojo nurodymus ir taip užtikrinti sklandų bendradarbiavimą su gydytoju ortodontu. Gydymą kapomis galima taikyti net ir mažiems vaikams su mišriu sąkandžiu, kuomet kapos pagaminamos taip, kad prisitaikytų prie dygstančių nuolatinių dantų.
Šiuolaikinės ortodontinio gydymo kapos savo galimybėmis iš esmės prilygsta breketams, tačiau, kaip ir kiekviena priemonė, jos turi savo stipriąsias ir silpnąsias vietas. Kai kuriais atvejais kapos leidžia gydymą atlikti greičiau, paprasčiau ir patogiau. Tačiau yra situacijų, kai pacientui gydymas kapomis yra sudėtingesnis ir ilgesnis, nei būtų gydant breketais, arba norint pasiekti maksimalių gydymo rezultatų, reikia kombinuoti kapas, breketus bei kitas papildomas priemones. Dėl to, prieš pradedant gydymą, visada atliekamas detalus paciento ištyrimas ir jo situacijos analizė, kad būtų parinktas ir pasiūlytas būtent jam tinkamiausias variantas.
Endodontinis gydymas
Jūsų užduodami klausimai
Sužinokite atsakymus į dažniausiai pacientų užduodamus klausimus apie enddontinį gydymą
Nuo ko priklauso endodontinio gydymo kaina?
Kaina priklauso nuo gydymo sudėtingumo, dantyje esančių kanalų kiekio, klinikinės situacijos ( pirminis gydymas ar pergydymas). Gydytojas, planuodamas gydymą, kainą gali prognozuoti. Kainas rasite čia.
Ar endodontinis gydymas yra skausminga procedūra?
Procedūros metu visuomet yra naudojamas nuskausminimas. Gydytojas imasi visų priemonių, kad paverstų gydymą komfortišką.
Ar gali skaudėti dantį po endodontinio gydymo?
Atlikus dantų šaknų kanalų gydymą kurį laiką gali išlikti danties jautrumas, kai kuriais atvejais, kai uždegimas būna pažengęs, gali skaudėti dantį endodontinio gydymo eigoje tarp vizitų.
Kodėl reikalingas dantų šaknų kanalų pergydymas?
Tai procedūra, kurios metu pašalinamas kanale jau esanti plombinė medžiaga, gydomi anksčiau jau endodontiškai gydyti dantų kanalai. pergydymas reikalingas, kai prieš tai atliktas gydymas yra nekokybiškas, suirus plombinei medžiagai danties vainike ir praradus hermetiškumą, atsiradus ėduonies pažeidimui, dėl susiformavusio naujo židini apydantyje.
Dantų griežimo ir dilimo profilaktika
Jūsų užduodami klausimai
Sužinokite atsakymus į dažniausiai pacientų užduodamus klausimus apie dantų griežimo ir dilimo profilaktiką
Kaip sumažinti stresą ir įtampą, susijusią su bruksizmu?
Viena iš pagrindinių priežasčių, kodėl pradedame griežti dantimis, yra patiriamas stresas ir įtampa. Norint tai
sumažinti, rekomenduojame sureguliuoti poilsio ir miego režimą, būti fiziškai aktyviems, labiau atsipalaiduoti bei
tinkamai kvėpuoti. Taip pat patariame atrasti ir kitų veiklų, kurios Jums teiktų džiaugsmą bei padėtų geriau,
ramiau jaustis.
Kiek laiko trunka bruksizmo gydymas?
Gydymo trukmė priklauso nuo paciento būklės, bruksizmo priežasties, dantų pažeidimo laipsnio. Priklausomai nuo
konkretaus atvejo, gydymas gali trukti nuo kelių mėnesių iki kelių metų.
Ar bruksizmo problema neatsinaujins?
Tai priklauso nuo griežimo dantimis priežasties. Jeigu jį sukelia netaisyklinga dantų padėtis, nekokybiškos restauracijos ir pan., problema išsprendžiama visam laikui. Tačiau jei bruksizmą sukelia įtampa, stresas, išgijimas priklauso ir nuo paties paciento motyvacijos bei kasdienių pastangų.
Burnos chirurgija
Jūsų užduodami klausimai
Sužinokite atsakymus į dažniausiai pacientų užduodamus klausimus apie burnos chirurgiją
Ar chirurginės procedūros yra skausmingos?
Visos chirurginės procedūros yra didesnė ar mažesnė intervencija į organizmą ir sukelia jo reakciją. Gydymas atliekamas taikant nejautrą ir yra minimaliai invazyvus, tad pacientas skausmo ar diskomforto nejaučia. Pooperacinio laikotarpio metu pacientas gali jausti nedidelį skausmą ar patinimą, tačiau, laikantis gydytojo burnos chirurgo nustatyto režimo, paprastai nemalonių pojūčių galima išvengti.
Ar būtinas protinių dantų šalinimas?
Jeigu protiniai dantys yra taisyklingai išdygę, dalyvauja kramtyme, nekelia problemų kokybiškam kasdieniam dantų išsivalymui, šių dantų rauti nereikia.Dažniausiai protiniai dantys yra netaisyklingoje padėtyje, nepilnai išdygę, dažnu atveju gali lemti nuolatinį aplinkinių audinių uždegimą, ortodontines problemas, gali pažeisti gretimus dantis ir trukdyti kokybiškai kasdienei burnos higienai. Tokiais atvejais šie dantys yra raunami.
Kuo skiriasi paprastas danties šalinimas nuo operacinio danties šalinimas?
Paprastas danties šalinimas vadinamas tuomet, kai dantis jau yra pilnai išdygęs. Operacinis- kai dantis yra pusiau ar visai neišdygęs.
Kada reikalingas kaulo priauginimas?
Kaulo regeneracinės procedūros taikomos tuomet, kai norint atkurti prarastus dantis, taikoma dantų implantacijos procedūra, o kietųjų audinių kokybiškam atkūrimui trūksta. Siekiant, kad implantai tarnautų ilgus metus, kaulinio audinio trūkumas kompensuojamas dirbtinio kaulo granulėmis
Kaip elgtis po danties šalinimo?
Po danties rovimo rekomenduojama pirmas 2 valandas negerti ir nevalgyti, pirmąją dieną po šalinimo nevartoti karšto maisto ir skysčių, vengti fizinio aktyvumo, pirmąją parą neskalauti burnos, stengtis kramtyti sveikąja puse. Esant skausmui, vartoti skausmą malšinančius vaistus, kraujuojant – ant žaizdos uždėti sterilų tvarstį ir pašaldyti. Kraujavimui nesiliaujant susisiekti su gydymo įstaiga.
Tyrimai ir konsultacijos
Jūsų užduodami klausimai
Sužinokite atsakymus į dažniausiai pacientų užduodamus klausimus
Ar rentgenologiniai tyrimai saugūs?
Naujausios kartos skaitmeniniai rentgenai ir kompiuteriniai tomografai skleidžia labai mažą jonizuotę, tad tenkanti apšvita yra ypač maža. Prieš atliekant rentgenologinį tyrimą, visuomet įvertinama jo būtinybė. Nėštumo metu rentgenologiniai tyrimai neatliekami, todėl būtinai įspėkite gydytoją, jeigu laukiatės.