Endodontinis gydymas
Endodontinis gydymas – tai dantų šaknų kanalų gydymas. Svarbiausias jo tikslas – pašalinti uždegiminius, infekcijos pažeistus arba nebegyvus audinius iš danties kanalų sistemos ir išsaugoti nuosavą dantį.



Endodontinis gydymas – tai dantų šaknų kanalų gydymas. Svarbiausias jo tikslas – pašalinti uždegiminius, infekcijos pažeistus arba nebegyvus audinius iš danties kanalų sistemos ir išsaugoti nuosavą dantį. Negydomas pulpos uždegimas sukelia viršūninio apydančio audinių pažeidimus, skausmą, patinimą, žandikaulio uždegimą, lemia danties ar jo dalies netekimą. Kokybiškai ir laiku sugydyti dantų šaknų kanalai u-kerta kelią šiems procesams ir yra tvirtas pamatas tolimesniam danties atkūrimui.
Endodontinis danties gydymas reikalingas atsiradus ūmiam stipriam danties skausmui, kuris gali būti sunkiai lokalizuojamas, pasikeitus danties spalvai (patamsėjus), esant ilgai trunkančiam danties jautrumui šaltam ar karštam dirgikliui, danties jautrumui kramtant ar spaudžiant. Kartais pulpos uždegimą gali sukelti tokie veiksniai kaip danties trauma, dantų nudilimas, griežimas dantimis, išplitusi apydančio (periodonto) infekcija.
Endodontinio gydymo eiga
01
Apžiūros metu ir pasitelkus rentgenologinius tyrimus gydytojas įvertina situaciją ir suplanuoja gydymo eigą
02
Dažnai, esant stipriam danties vainiko pažeidimui, reikalingas danties paruošimas prieš kanalų gydymą – vainiko sienų atkūrimas, siekiant hermetizuoti endodontinio gydymo aplinką
03
Pašalinamos senos plombos, suformuojama endodontinė ertmė ir pašalinami infekuoti, pažeisti audiniai, pradedami formuoti šaknų kanalai
04
Dantų kanalai išvalomi chemomechaniniu būdu, dezinfekuojami
05
Danties kanalas hermetiškai užpildomas specialia, biologiškai suderinama, kanalų užpildymui skirta plombine medžiaga
06
Endodontiškai gydytas dantis po kanalų plombavimo turi būti atstatomas pasirinkta restauracija (protezuojamas, plombuojamas), tam, kad būtų pilnai atkuriama danties kramtymo funkcija bei užtikrinamas hermetiškumas. Vainiko atstatymo po endodontinio gydymo būdą nustato gydytojas.
Jūsų užduodami klausimai
Sužinokite atsakymus į dažniausiai pacientų užduodamus klausimus apie enddontinį gydymą
Nuo ko priklauso endodontinio gydymo kaina?
Kaina priklauso nuo gydymo sudėtingumo, dantyje esančių kanalų kiekio, klinikinės situacijos ( pirminis gydymas ar pergydymas). Gydytojas, planuodamas gydymą, kainą gali prognozuoti. Kainas rasite čia.
Ar endodontinis gydymas yra skausminga procedūra?
Procedūros metu visuomet yra naudojamas nuskausminimas. Gydytojas imasi visų priemonių, kad paverstų gydymą komfortišką.
Ar gali skaudėti dantį po endodontinio gydymo?
Atlikus dantų šaknų kanalų gydymą kurį laiką gali išlikti danties jautrumas, kai kuriais atvejais, kai uždegimas būna pažengęs, gali skaudėti dantį endodontinio gydymo eigoje tarp vizitų.
Kodėl reikalingas dantų šaknų kanalų pergydymas?
Tai procedūra, kurios metu pašalinamas kanale jau esanti plombinė medžiaga, gydomi anksčiau jau endodontiškai gydyti dantų kanalai. pergydymas reikalingas, kai prieš tai atliktas gydymas yra nekokybiškas, suirus plombinei medžiagai danties vainike ir praradus hermetiškumą, atsiradus ėduonies pažeidimui, dėl susiformavusio naujo židini apydantyje.

Siekiu, kad kiekvienas pacientas būtų tarsi draugas, kurį dėmesingai ir šiltai sutikęs, suteikęs profesionalų gydymą ir aukštos kokybės paslaugas, išleisčiau su didžiausiu man įvertinimu – šypsena ir džiaugsmu. Niekada nebaigiu gydymo, kol nepasiekiu geriausio įmanomo rezultato.
Domantas Girskis / Protezuojantisgyd. odontologas
