Profesionali burnos higiena
Burnos higiena skirstoma į individualią, atliekamą namuose naudojant dantų šepetėlį, pastą, tarpdančių siūlus ir kitas priemones ir profesionalią, atliekamą odontologijos kabinete.



Burnos higiena skirstoma į individualią, atliekamą namuose naudojant dantų šepetėlį, pastą, tarpdančių siūlus ir kitas priemones ir profesionalią, atliekamą odontologijos kabinete. Tik derinant individualią ir profesionalią burnos higieną, galima užkirsti kelią dantų ir burnos ertmės ligoms, pasiekti puikių rezultatų ir džiaugtis sveika ir spindinčia šypsena bei gaiviu burnos kvapu.
Profesionali burnos higiena – tai procedūra, kuri atliekama odontologijos kabinete/klinikoje, pasitelkiant rankinius bei mašininius instrumentus, „Air flow“ sistemą, specialias pastas, šepetėlius ir pan. Profesionali burnos higiena rekomenduojama kiekvienam žmogui kaip profilaktinė procedūra 1-2 kartus per metus, taip pat pasireiškus dantenų kraujavimui, prieš atliekant odontologines procedūras ir dantų gydymą, implantaciją, protezavimą, dantų balinimą, sergant periodontitu, reguliariai ortodontinio gydymo metu. Profesionalią burnos higieną atlieka burnos higienistas.
Procedūros eiga
01
Kruopščiai atliekama visos burnos ertmės apžiūra, įvertinami paciento asmeniniai burnos higienos įgūdžiai
02
Kietųjų ir minkštųjų apnašų šalinimas ultragarsiniu skaleriu bei rankiniais instrumentais
03
Pigmento šalinimas “Air flow” aparatu
04
Dantų paviršių poliravimas specialia pasta
05
Burnos priežiūros priemonių parinkimas ir asmeninės burnos higienos instruktažas, jei reikalinga, tolimesnių ar pakartotinių vizitų paskyrimas
Jūsų užduodami klausimai
Sužinokite atsakymus į dažniausiai pacientų užduodamus klausimus apie profesionalią burnos higieną
Kaip dažnai reikia atlikti profesionalią burnos higieną?
Prieš pradedant bet kokį odontologinį gydymą, pirmiausia turėtų būti atliekama profesionali burnos higiena., o tik po to visos kitos procedūros: dantų gydymas, ortodontija, chirurgija, protezavimas.
Kaip profilaktinė procedūra turintiems sveikus dantis ir burnos ertmę – 1-2 kartus per metus.
Sergant dantenų ir apydančio ligomis, cukriniu diabetu ir kt. ligomis, negalią turintiems žmonėms, ortodontinio gydymo metu, turinties dantų implantus, protezuotus dantis rekomenduojama atlikti dažniau, dažnį nurodo burnos higienistas arba gydytojas.
Ar burnos higiena yra skausminga procedūra?
Procedūra nėra skausminga. Jeigu žmogus skundžiasi padidėjusiu dantų jautrumu, galimas nuskausminimas. Po burnos higienos atsiradusio jautrumo mažinimui galimos įvairios fluoro aplikacijos.

Siekiu, kad kiekvienas pacientas būtų tarsi draugas, kurį dėmesingai ir šiltai sutikęs, suteikęs profesionalų gydymą ir aukštos kokybės paslaugas, išleisčiau su didžiausiu man įvertinimu – šypsena ir džiaugsmu. Niekada nebaigiu gydymo, kol nepasiekiu geriausio įmanomo rezultato.
Domantas Girskis / Protezuojantisgyd. odontologas
